Horizon 2022

Avrupa Birliği çerçeve programlar sayesinde, birliğin; siyasi, politik, bilimsel ve kültürel anlamda yapısını güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Projeler ve programlar, AB üyeleri ve AB aday üye ülkelerle beraber yürütülmektedir. Horizon Projeleri’ de TUBİTAK’ın yürüttüğü, ARGE  ve inovasyon çalışmalarının gerçekleştirildiği, AB’nin çerçeve programı devamı niteliğinde, projelerin desteklendiği bir kurumdur. Horizon 2022, 2014 ve 2022 yılları arasında, yüksek bütçelerle hayata geçirilmiş bir projedir. Proje, bilimsel olarak eksiksiz, rekabet ve liderlik özelliği bulunan ve sorunlara karşı çözüm getirebilen özellikte bir yapıya sahiptir. Horizon 2022 programı, AB’nin ARGE konusunda tek merkez haline getirmeyi hedeflemektedir. Sunulacak projeler, kendi içerisinde seviyelerine göre ayrılmış bulunmaktadır. Her projenin istenen şart ve koşullarına göre çalışmalar, 3 veya 4 yıl gibi bir sürece yayılmaktadır. Sunulacak olacak projeler kendi içerisinde farklı yapı ve özelliktedir.

Horizon Projesi 2022

Horizon Projesi 2022

Horizon Nedir? Kapsamı Nelerdir?

Horizon nedir sorusundaki en kısaca cevap teknoloji geliştirme ve araştırma projelerinin desteklendiği ve projeler için fon ayrılmış bir programdır. Horizon 2022 AB çerçeve programın devamı olan bir programdır. Çerçeve programlar genellikle uzun vadede yapılan çalışmalardır. Her proje ve projeye ayrılan bütçeler, projenin yapısına göre değişmektedir. Dünyanın en büyük araştırma topluluğuna sahip olan Horizon 2022, çok yıllıklı projeleri onaylamaktadır. Oluşturacağınız projeler için kendinize ortak arıyorsanız, farklı ülkelerden veya kendi ülkenizdeki kişilerle, ortaklaşa çalışma yürütülebilmektedir. Dağıtılan fonlardan yararlanmak ve projeyi hayata geçirmek için, öncelikle projenin analizi ve mantıksal çerçevesi çok iyi şekilde hazırlanması gerekir. Bu konuda destek almak içinse farklı seçenekler bulunmaktadır. Projenin kapsamında eğitim veren kurumlara dahil olarak veya proje yazma konusunda uzman kişilerden destek alarak, uzun yıllıklı proje yazılabilmektedir.

Türkiye’de Horizon Projesi

Türkiye’nin kendini iyileştirme, yeniliklerden yararlanma ve uluslar arası ilişkilerde, Horizon Projesi programından yararlanmaktadır. Teknolojik anlamda yapılan ARGE çalışmaları ve geliştirilen projeler sayesinde, Türkiye tüm dünyaya tanıtılmaya çalışılmaktadır. Teknoloji, bilim, eğitim ve kültürel anlamda girişkenlik ve yenilikçi proje tasarımlarıyla, bütçe ve fonlar ayrılmaktadır. Bu fonlardan yararlanmak için yapılacak olan projenin ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıktığından emin olmak gerekir. Türkiye olarak, siyasi, politik ve kültürel anlamda bu destek çalışmalarından faydalanmaya çalışmaktayız. Projeler dâhilinde ülke ekonomisi giderek gelişmekte ve uluslar arası işbirliği içerisinde bulunduğumuz ülke sayısı giderek artmaktadır.

Gelişen rekabet ortamında, daha güçlü projeler ve girişimcilik projeleri, ülkenin sadece ekonomisine değil, bilimsel ve politik anlamda da katkıda bulunmaktadır. Uluslar arası ilişkilerde bilgi alışverişinde bulunarak ve ortak girişimcilik projeleriyle verilen fonlardan yararlanılabilir. Yenilikçi, uzun yıllıklı proje üretme konusunda, tecrübe sahibi kişilerden destek alınması, projenin hayata geçirilmesini kolaylaştıran unsurlardandır. Girişimci olarak başvurduğunuz projede, danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak, iş ortağına sahip olabilirsiniz. Horizon projesi başından sonuna kadar, tüm detaylarında destek danışman kadroları bulunmaktadır. Dilerseniz, Horizon projesi nedir içeriğinde anlatıldığı gibi proje eğitimlerinden yararlanarak, projenizi geliştirebilirsiniz.

Bilgi Talep Formu

Ar-Ge&Yatırım Projelerinizi Teknik ve Mali Açıdan Değerlendirip Sizlere En Uygun Teşvik Yol Haritasını Oluşturalım!

  Eğitim - Etkinlik

  Etkin Proje Şehir Buluşmaları İstanbul

  📢📢Ar-Ge/ Tasarım Merkezi Faaliyet Raporu ve Müfettiş Denetimine nasıl hazırlanılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konularındaki tecrübelerimizi paylaşacağımız seminerimize sizleri de bekleriz! 📅 Etkinlik Tarihi

  Devamını Oku »
  Eğitim - Etkinlik

  Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023

  Bu yıl 2. sini düzenlediğimiz “Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023″de; yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik ile ilgili birbirinden değerli 22 konuşmacı/panelisti, 200+ katılımcıyı ve 120+ firmayı ağırladık.

  Devamını Oku »