ARGE ve İnovasyon Eğitimleri

Günümüzde teknolojinin hızlı gelişmesi, sürekli değişen müşteri isteklerinin karşılanması konusunda, inovasyonun her alanda ne kadar önemli olduğu görülmektedir. İnovasyon çalışmaları oluşması için nitelikli bir ARGE’ye sahip olmak gerekmektedir. Yenilikçi inovasyon çalışmaları konusunda, ARGE ve İnovasyon eğitimleri verilen firmalar, sektöründe başarılı projelere imza atmak isteyen şirketlere yardımcı olmaktadır. Burada verilecek eğitimin amacı, ürün geliştirme, uygulama ve ürünü pazarlama konusunda, organizasyon ve dış ilişkililerle bağlantı kurarak, süreç ve sonuçta destek eğitimleri vermektir. Günümüzde, rekabet ortamında daha güçlü kalabilmek ve rekabet ortamında büyüyerek gelişme konusunda, inovasyon çalışmalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kamu kurum veya kurumlarını, destek veren, finans sağlayan kurumları en iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir. İnovasyon çalışmaları konusunda uzman kadrolardan, eğitimler alınarak, sektörde ARGE çalışmalarına ağırlık verilmelidir. Şirketlerde ARGE merkezlerinin bulunmadığı durumlarda, ARGE eğitimi veren kurumlardan eğitim desteği alınabilmektedir. Geliştirilecek olan projelerde destek almak için, kurumların ARGE konusunda gönderdiği uzman kadro ile de proje geliştirme çalışması yapılabilmektedir. Süreci başından sonuna kadar takip eden ekip, projelerin onaylanması sürecinde etkili olmaktadır.

İnovasyonun Önemi

İnovasyon sektörün her alanında bulunması gereken bir unsurdur. Çalışmalar yapılırken, kurumlardan, üniversitelerden ve araştırmacılardan da yararlanarak, sürece dahil edilmeleri daha doğru olacaktır. Firmalar, rakiplerinin arttığı ve sektöründe ayakta kalabilmek için doğru bir inovasyon çalışmaları yapıldığı takdirde, başarılı sonuçlara ulaşmaktadır. Yeni proje üretme konusunda, ARGE desteği veren firmalar, inovasyon konusunda baştan sona kadar, başarıya ulaşmada destek vermektedir. Türkiye’de ekonomi ve ARGE çalışmalarına verilen önemin giderek artması sonucunda, nerdeyse her bölgede, ARGE ve İnovasyon eğitimleri verilmektedir. Sektöründe büyümek, gelişmek ve rekabet dünyasında ayakta kalabilmek için ihtiyaç duyduğu bütün unsurlar, verilen eğitimlerle sağlanmaktadır. Başarılı sonuca ulaşmada, verilen eğitimler önemli unsurlardan biridir.

Başarılı Projelerde Yer Almada İnovasyon Eğitimleri

ARGE ve İnovasyon eğitimlerinin amacı, inovasyonun toplumdaki yeri ve firmalardaki önemi konusunda bilgi aşılamak ve bu süreçte teknik destek ve metotlar konusunda ipuçları vermektir. Eğitim içeriğine bakıldığında, liderlik, stratejik planlama, teşvik sistemi ve tasarımı konusunda bilgi sahibi olunmaktadır. Analiz yöntemleri ve fikir geliştirme metotları hakkında verilen bilgiler sayesinde, proje ve ürün geliştirme konusunda bilgi sahibi olunmaktadır. Eğitim sonunda, başarılı projelere imza atma konusunda alınan eğitimin faydası fazlasıyla görülmektedir. Yapılan teşviklerden verimli şekilde faydalanmayı sağladığı gibi, proje geliştirme konusunda işini bilen ve ihtiyaç analizlerinin doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır. ARGE ve İnovasyon eğitimleri veren kurumlarda, haftalık ders süresince, derslere düzenli olarak katılmalı ve canlı görüşmelerde bulunulması gerekmektedir. Eğitimlerin pekiştirilmesi amacıyla eve verilen çalışmalar düzenli şekilde yapıldığı takdirde, verilen eğitim daha kalıcı olmaktadır. Eğitimin daha verimli ve kalıcı olması için, istekli ve sistemli bir çalışma gerekmektedir. Eğitim sonunda kişilere sertifika verilmektedir. Başarılı projelerde yer almak için danışman ve eğitim destekleri mutlaka alınmalıdır.

 

Bilgi Talep Formu

Ar-Ge&Yatırım Projelerinizi Teknik ve Mali Açıdan Değerlendirip Sizlere En Uygun Teşvik Yol Haritasını Oluşturalım!

    Eğitim - Etkinlik

    Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023

    Bu yıl 2. sini düzenlediğimiz “Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023″de; yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik ile ilgili birbirinden değerli 22 konuşmacı/panelisti, 200+ katılımcıyı ve 120+ firmayı ağırladık.

    Devamını Oku »