Tübitak Teydeb Destekleri

Tübitak-teydeb-gorselProje geliştirme konusunda, destekleyici bazı kurumlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de, Tübitak Teydeb destekleridir. TÜBİTAK ( Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu), yenilikleri destekleme, üniversite-sanayi ilişkilerini geliştirme ve teknolojiyi geliştirme gibi işlevlere sahip bir kurumdur.  Teydeb ( Teknoloji ve Yenilik Destek programları Başkanlığı) ise, bu destekleme ve geliştirme çalışmaların, yürütülmesi işlevinde bulunmaktadır. İki kurum tek bir başlık altında, TÜBİTAK-TEYDEB destekleri olarak, bilim ve teknoloji alanında yapılan yenilikçi çalışmalara destek vererek, rekabet gücünü arttırmayı amaçlamaktadır. Türkiye ekonomisinde, sanayi alanındaki yenilik faaliyetlerine destekte bulunmaktadır. Kurum bünyesinde 6 grup bulunmaktadır. Bunlar: Bilişim teknolojileri, Biyoteknoloji, Elektrik ve elektronik teknolojileri, Kimya teknolojileri, makine teknolojileri, ulaştırma, savunma ve tekstil teknolojileri olarak gruplara ayrılmaktadır.

Tübitak  TEYDEB Destekleme Programları

Kurum, İlk olarak ARGE projelerine destek sağlayarak, yeni fikirlerin oluşmasına ve hayata geçirilmesine imkan sağlamaktadır. Pazarlamayı destekleme programı ile de üniversite ve bazı kuruluşlar bir araya gelerek, proje çalışmalarını yürütmektedirler. Üniversite ile işbirliği içerisinde çalışacak olan kurum Ticaret odası, sanayi odası gibi kurumlardan oluşacak şekilde, birden fazla kurum ile işbirliği içerisinde gerçekleşmelidir. Üniversite-sanayi işbirliğinde verilen desteklerle, ortaya çıkarılan ürünün, sanayi alanında kullanılabilir ve ihtiyacı karşılayacak bir ürün haline getirmeyi amaçlar.  Genel olarak, Tübitak Teydeb destekleri sanayi ve teknoloji alanında yoğunlaşmaktadır. Ülke kalkınmasında, sanayi ve teknolojinin önemi büyüktür. Dünya üzerindeki diğer devletlerle sürekli rekabet içerisinde kalabilmek ve ekonomiye gelir sağlamak amacıyla, destekleme programları en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Kurum, kendi içerisinde ayırdığı 6 gruba destek vererek, kalkınmayı sağlamayı amaçlamaktadır.

TÜBİTAK Ar-Ge Destek Programları NEDİR?

 

Tübitak  Teydeb Destekleri Başvuru Ve İşleyiş Süreci

Tübitak-teydeb-güvendesinizBir iş fikri ve hayata geçirilmek istenen projeler varsa, sadece fikirler yeterli olmamaktadır. Bunun için öz sermaye ve desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Fikirleri hayata geçirmek için parasal destek dışında ARGE ekibine de ihtiyaç vardır. Tübitak Teydeb destekleri, bu konuda çözüm getirici bir kurumdur. İnternet sitesini ziyaret ederek gerekli bilgiler alınabilir. Sitede yer alan proje başvurma bölümünden başvuru konusunda, bilgi ve yardım alınabilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra, Tübitak, proje yapılacak ortamın incelenmesi için bir uzmanlar gönderir. Alanında uzman kişiler proje başından sonuna kadar, bilgi alışverişi konusunda yardımcı olarak, sürecin doğru şekilde işlemesini sağlamaktadırlar. Bu sayede proje başarıya ulaşmaktadır. Ayrıca, bireysel olarak destek almak isteyen kişiler, başvurularını yaparak, iş fikirlerini kolayca hayata geçirebilmektedir.

Teydeb, Teknoloji tabanlı firmaların çoğuna, girişimci destekleri sağlayarak, projelerini hayata geçirme konusunda yardımcı olmaktadır. Farklı fikir ve projelere sahip kişiler, proje geliştirme aşamasında sisteme başvurduktan sonra, Teydeb, kendi içerisinde projeye uygun kişileri bir araya getirerek, birliği sağlamaktadır. Türkiye, Yenilikçi fikirler sayesinde, ülke ekonomisinin gelirini daha da arttırmak ve girişimci projelerle, dünyada örnek ülke olma yolunda ilerlemeyi sürdürmektedir.

Bilgi Talep Formu

Ar-Ge&Yatırım Projelerinizi Teknik ve Mali Açıdan Değerlendirip Sizlere En Uygun Teşvik Yol Haritasını Oluşturalım!

    Eğitim - Etkinlik

    Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023

    Bu yıl 2. sini düzenlediğimiz “Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023″de; yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik ile ilgili birbirinden değerli 22 konuşmacı/panelisti, 200+ katılımcıyı ve 120+ firmayı ağırladık.

    Devamını Oku »