Etkin Proje ve İş Bankası İş Dünyasıyla!

Türkiye İş Bankası, Ar-Ge çalışmalarına ve inovasyona verdiği desteği “AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantıları” ile sürdürüyor.

Türkiye İş Bankası’nın Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi işbirliğiyle, Ar-Ge faaliyetlerine, ürün ve üretim yöntemlerinin gelişimine katkıda bulunmak ve değişimin bir adım önde yakalanabilmesine destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği “AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı” 6 Nisan 2009 tarihinde, Sakarya’da düzenlendi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) ve İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) ile birlikte düzenlenen toplantı, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler, Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevgin, Ticari Bankacılık Satış Müdürü Feray Demir, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SASİAD Başkanı Ahmet Öztürk, İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek ve Etkin Proje Yönetim Danışmanlık Şirketi Yönetici Ortakları İbrahim Gedikoğlu ve Kemal Sidar’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

SATSO, SASİAD, İÇASİFED başkanları ile İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı F. Kayhan Söyler birer konuşma yaptılar. Söyler, küreselleşmenin etkisiyle artan rekabet ortamı karşısında araştırma, geliştirme çalışmalarının ve inovatif yatırımların büyük önem taşıdığını, İş Bankası’nın da bu kapsamda düzenlediği “AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantısı”nın, firmalara inovatif açılımlar kazanabilmeleri adına etkili bir yol haritası sunduğunu ifade etti.

İş Bankası Ticari Bankacılık Satış Müdürü Feray Demir; İş Bankası’nın bölge satış yapılanması konusunda bilgi aktardıktan sonra, İş Bankası’nın gerek firmaların verimliliğinin artırılmasına gerek inovatif projelerin desteklenmesine yönelik çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Sezai Sevginise, İş Bankası’nın KOBİ’lere yönelik destek paketlerinden biri olan İnovasyon Destek Paketi’nin firmalara sağladığı faydalardan bahsederek, inovasyon bilincini geliştirmek isteyen firmaların finansman ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Toplantıda ayrıca, Etkin Destek firması yönetici ortakları İbrahim Gedikoğlu ve Kemal Sidar sırasıyla “Ar-Ge Metodolojisi ve Ar-Ge Desteklerine Genel Bakış” ile “Ar-Ge Desteklerinden Nasıl Faydalanılır? / Örnek Ar-Ge Projesi İncelenmesi ve Hibe Almak için İpuçları” başlıklı sunumlar gerçekleştirerek katılımcıları Ar-Ge destekleri konusunda bilgilendirdi.

AB Hibe Fonları ve Ar-Ge Destekleri Kılavuz Toplantılarının düzenlenmesine, önümüzdeki dönemlerde, farklı illerde devam edilecek..

Bilgi Talep Formu

Ar-Ge&Yatırım Projelerinizi Teknik ve Mali Açıdan Değerlendirip Sizlere En Uygun Teşvik Yol Haritasını Oluşturalım!

  Eğitim - Etkinlik

  Etkin Proje Şehir Buluşmaları İstanbul

  📢📢Ar-Ge/ Tasarım Merkezi Faaliyet Raporu ve Müfettiş Denetimine nasıl hazırlanılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konularındaki tecrübelerimizi paylaşacağımız seminerimize sizleri de bekleriz! 📅 Etkinlik Tarihi

  Devamını Oku »
  Eğitim - Etkinlik

  Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023

  Bu yıl 2. sini düzenlediğimiz “Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023″de; yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik ile ilgili birbirinden değerli 22 konuşmacı/panelisti, 200+ katılımcıyı ve 120+ firmayı ağırladık.

  Devamını Oku »