Üniversite-Sanayi İşbirliği

4311 - Üniversite-Sanayi İşbirliğiÜniversite-Sanayi iş birliğini somut örnekler ile geliştirmek Etkin Proje’nin misyonu içerisinde bulunmaktadır. Bugüne kadar Etkin Proje uzmanları tarafından yönetilen 200’den fazla üniversite-sanayi projesi bunun önemli kanıtıdır. Bu kapsamda Etkin Proje uzmanları altyapısı uygun olan ancak Ar-Ge proje fikri bulunmayan şirketlere üniversitelerde oluşturulmuş olan akademik danışman havuzu ile ticarileştirilebilir proje fikirleri bulmaktadır. Ayrıca projelerinde teknik danışmanlık ihtiyacı olan firmalar için akademik danışmanlık bulunarak projenin bilimsel gelişimi garanti altına alınmaktadır.

 

Etkin Proje Üniversite-Sanayi Aggregator Modeli (EP Aggregator)

“EP Aggregator” modeli Etkin Proje’nin uzun yıllara dayanan üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları neticesinde en iyi örnekler ışığında oluşturulmuş bir modeldir.

Birçok Etkin Proje müşterisinin faydalandığı ve ispatlanmış projeleri bulunan bu modelin ana amacı şirketlerin risk ve operasyonel maliyet taşımadan verimli ve karlı üniversite-sanayi işbirlikleri kurabilmesi ve yürütebilmesidir.

Müşteri ile Etkin Proje arasında yapılan anlaşma çerçevesinde Etkin Proje uzmanları müşteri adına teknik danışmanlık arama, üniversiteler ile iletişim ve operasyonu yürütmekle sorumlu olur.

sanayi is biriligi - Üniversite-Sanayi İşbirliğiEP Aggregator Modeli

Operasyonel Kolaylık: Üniversiteler ve/veya araştırma kurumları ile ortak projeler geliştirmek sanayi ve bu tür kurumlar arasındaki bakış farklılıklarından dolayı oldukça zordur. Etkin Proje uzmanları bu model kapsamında bütün operasyonu müşteri adına kendileri yürütmekte ve maksimum verimi sağlamaktadır.

Doğru Kontaklar: Şirketler için en önemli zorluk; aradıkları teknik danışmanlığa minimum sürede, en az efor ve en kolay şekilde ulaşmaktır. Yıllardır araştırma kurumları ve üniversiteler ile birlikte çalışan Etkin Proje en kolay çalışılabilir akademisyenleri en kısa sürede tespit edip müşterilerine önermektedir.

Proje Destekleri: Uzmanlık alanı Ar-Ge proje finansmanı olan Etkin Proje;  TEYDEB, Ar-Ge Merkezi, AB Projeleri gibi alternatif Ar-Ge finansman fonları ile yapılan işbirliklerinde maliyet finansmanı sağlayabilmektedir.

Prestij ve Bilinirlik: Etkin Proje, kurumsal profesyonelliği ve yetkin uzmanları ile şirketlerin üniversitelerdeki temsilcileri olur. Bu sayede şirketlerin hem bilinirlikleri hem prestijleri artar. Nitelikli insan kaynağının ve yeni fikirlerin kaynağından şirkete aktarımı sağlanır.

Üniversite-Sanayi İşbirliği hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etkin Proje İletişim Formu

etkin proje e1496846856749 - Üniversite-Sanayi İşbirliği

📌 Detaylı bilgi için Etkin Proje ile iletişime geçebilirsiniz.

26 Ekim 2017

Bilgi Talep Formu

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin 30 Saniyenizi Ayırıp Formu Doldurabilirsiniz.
Bilgi Talep Formu