Etkin Proje Yepyeni Bir Başarıya Daha İmza Attı!

“Poliüretan Endüstrisi için Ortamdan Pentan Algılanmasına Bağlı Tepkiler Oluşturacak Otonom Sistemin Geliştirilmesi” Başlıklı Avrupa Birliği Projesi Etkin Proje ile Hayata Geçti

europides2 - Etkin Proje Yepyeni Bir Başarıya Daha İmza Attı!

Proje konsorsiyumu 2 farklı ülkeden 5 farklı ortağı kapsayan Projenin çoklu yapı içerisinde oluşu ve katılan ortakların sanayiden üretici pozisyonunda olması, geliştirilecek teknoloji sırasında oluşacak işbirlikleri açısından oldukça önemli bir yer tutuyor.

EURIPIDES kapsamında, iki Güney Koreli firmanın dahil olduğu bir konsorsiyumla gerçekleştirilecek projedeki başlıca yenilik, pentan sensöründe ve kablosuz iletişim sistemindedir. MEMS tabanlı elektrokimyasal sensör sistemi geliştirilmesinde yenilik içerir.

Proje ile ülkemizde ve dünya da ilk defa poliüretan köpük endüstrisi için pentan algılama teknolojisi geliştirilecek, poliüretanda pentan ve diğer şişirici gaz çalışmaları ile birlikte otomotiv sektöründe ilgili proses tasarım ve yatırımını ulusal bazda yapan tek firma olacaktır.

VOC gaz emisyonlarını azaltmak amacı ile proje pazarda yenilikçi algılama teknolojisi geliştirirken bu proje ile ilk defa uygun maliyetli, çevresel ve yenilikçi bir çözüm bulunmuş olacaktır.

Proje, çok yönlü teknolojik uzmanlık gerektiren bir proje olup, farklı kültür ve deneyimlere sahip olan diğer proje ortakları ile ortak çalışma yürütmek danışmanlığını yürüttüğümüz Ar-Ge merkezine önemli bilgi ve deneyim kazandıracaktır

Bu Proje çıktısının ileride farklı endüstrilerin Ar-Ge projelerinde de çalışma konusu olacağı düşünülerek benzer projeler için güvenilir bir örnek oluşturması planlanmıştır.

Proje süresince meydana çıkacak farklı teknolojik öğrenimler ve birikimler sayesinde elde edilecek inovatif çıktının kullanım alanı yaygınlaşacak, dünya çapında daha geniş sektörlerin üretimlerinde uygulanacak bir teknoloji geliştirmeyi mümkün kılacak uluslararası bir işbirlikleri sağlayacaktır.

Yapay Zeka ve derin öğrenme ile daha yetkin servisler sunacak şekilde yenilemeyi amaçlayan bu projede tasarlanacak modül ile sanayi ortamlarında da kablosuz teknoloji güvenle kullanılabilecektir.

Proje çıktısı piyasadan birçok yönden öncü, katma değerli, köklü bir inovasyon ürünü olacaktır.  Bununla birlikte üretim maliyetleri 20-27 % oranında azalacaktır.

Yapay zeka modellerinin hem ağ geçidinde hem de bulut ortamında çalıştırılması bu modellerin yenilenebilir ve uzaktan güncellenebilir olması başarı ölçütüdür. Bu projede tasarlanacak modül ile sanayi ortamlarında kablosuz teknoloji güvenle kullanılabilecektir. Verinin sensör donanımları üzerinden ağ geçidine ulaştırılması diğer başarı ölçütüdür

Etkin Proje olarak, Avrupa Birliği projelerinde gösterdiğimiz başarılarımız ve tecrübeli uzman kadromuz ile bugüne kadar 40’tan fazla Avrupa Birliği projesine imza attık.

Yeni açılan AB Proje çağrıları hakkında bilgi sahibi olmak, AB projelerinizi hayata geçirmek ve Etkin Proje’nin uzman ekibiyle çalışmanın şimdi tam zamanı!

16 Nisan 2020

Bilgi Talep Formu

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin 30 Saniyenizi Ayırıp Formu Doldurabilirsiniz.
Bilgi Talep Formu