Etkin Proje & YASAD işbirliği ile “Yeni Mevzuata Göre Ar-Ge ve Tasarım Faaliyetlerine Getirilen Mali Avantajlar ve Destekler Semineri” İstanbul Byotell’de düzenlendi.

Ülkemizin kalkınması ve refah düzeyinin yükselmesi için uluslararası düzeydeki rekabet gücünün artırılmasına yönelik olarak yüksek katma değerli alanlara odaklanan ve yakın zamanda yürürlüğe giren Ar-Ge Reform Kanunu’nun getirdiği yenilikler ve düzenlemeler  kapsamında Etkin Proje & YASAD işbirliği ile “Yeni Mevzuata Göre Ar-Ge ve Tasarım Faaliyetlerine Getirilen Mali Avantajlar ve Destekler Semineri” İstanbul Byotell’de düzenlendi. Yazılım ve teknoloji tabanlı şirketlerin yoğun katılım gösterdiği seminerde Etkin Proje’den Ar-Ge Projeleri Koordinatörü Dr. Sevgi Akgün tarafından yazılımda Ar-Ge faaliyetleri, etkin bir Ar-Ge süreç yönetiminin gereklilikleri, Ar-Ge faaliyetlerine yönelik destekler ve Ar-Ge/Tasarım Merkezleri ele alınırken, Modern YMM’den Yeminli Mali Müşavir Güneri Gözaçık tarafından da son değişilikler ile vergisel teşvik ve destekler, Ar-Ge ve yenilik faaliyetlerine ilişkin uygulamada karşılaşılan ve mali açıdan eleştiri riski taşıyan hususlar, mali idarenin görüş ve yaklaşımı uygulamalı örnekler ile katılımcılarla paylaşıldı.

Bilgi Talep Formu

Ar-Ge&Yatırım Projelerinizi Teknik ve Mali Açıdan Değerlendirip Sizlere En Uygun Teşvik Yol Haritasını Oluşturalım!

    Eğitim - Etkinlik

    Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023

    Bu yıl 2. sini düzenlediğimiz “Yeşil Ar-Ge Konferansı 2023″de; yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik ile ilgili birbirinden değerli 22 konuşmacı/panelisti, 200+ katılımcıyı ve 120+ firmayı ağırladık.

    Devamını Oku »