Ar-Ge ve İnovasyon Akademisi

Ar-Ge ve İnovasyon Akademisi Nedir?

Ar-Ge ve İnovasyon Akademisi;  KOBİ’ler ve büyük şirketler için geliştirilmiş ve amacı Türk şirketlerinin inovasyon kabiliyetini ve Ar-Ge kapasitesini geliştirmek olan bir eğitim ve uygulama merkezidir. Bu merkezin hedefinde rekabetçiliği arttırılmış, katma değerli projeler üretebilen ve her türlü inovasyona açık şirketler yaratmak vardır.

Neden Akademi?

“Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur! ” demiş ünlü yönetim bilimci Drucker. Bu nedenle akademinin ana hedefleri arasında günlük iş yoğunluğu ve kriz ortamlarından dolayı yönlerini şaşırmış olan şirketlerin rotalarının tekrar belirlenmesi yer alıyor. Akademiye kayıt olan şirketler “Akademi Pusula” programı sayesinde rotalarına yeniden tayin edebiliyorlar. Rotalarını çizmiş şirketler ise akademi sayesinde motorlarına ekstra güç sağlıyor, hedeflerine daha kolay varabiliyorlar.

Akademiden Mezun Olmanın Faydaları Nelerdir?

Akademiden mezuniyet aslında bir ütopya! Çünkü akademide her zaman daha fazlası var. Ama belli dönemlerde akademi üyelerini öğrendiklerini kendi başlarına uygulamaları için bir süreliğine yalnız bırakıyoruz. Akademiden mezun olan üyelerimiz daha rekabetçi, daha yenilikçi, Ar-Ge yapılarını güçlendirmiş ve bütün finansal destekleri sonuna kadar kullanabilen bir hale geliyorlar. Tekrar büyümek istediklerinde akademide yerleri her zaman hazır oluyor.

AKADEMİ YAŞAMI

Akademiye kayıt olan üyelerimiz aşağıdaki aşamalardan geçiyorlar;

Analiz: Bugünün ve mevcut durumun fotoğrafını çekiyoruz. Bu sayede şu anda olan biten her şeyi detaylıca inceliyoruz.

Eğitim: Analiz neticesinde belirlenen eksikler için farklı eğitim paketleri oluşturuluyor. Eğitim akademi hayatında hem teorik hem uygulamalı sürekli devam ediyor.

Uygulama: Artık işin mutfağındayız. Akademi üyeleri ile birlikte şirketimizi daha iyi hale getirecek adımları atıyoruz.

İzleme: Atılan adımlar, yapılan değişiklikler akademi uzmanları tarafından sürekli izleniyor. Değişimleri gerçek zamanlı takip ediyoruz.

Raporlama: Raporlanamayan hiçbir şey ölçülemez. O nedenle sürekli kokpit grafikler ve aylık raporlar ile akademi hayatı takip ediliyor.

Ve Tekrar Analiz: Artık yeni bir fotoğraf için gülümsemeye ve işleri daha da iyi hale getirmeye hazırız.

EĞİTİM

Akademide eğitim teorik ve uygulamalı olarak sürekli devam etmektedir. Her aşamada eğitim ile kesintisiz bilgi akışı ve öğretilenlerin uygulamada yaşanması hedeflenmektedir.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanmaktadır.
Eğitim programları aşağıdaki temel kategorilerde gruplanmıştır:

 • Ar-Ge Yönetimi
 • İnovasyon Stratejileri
 • Proje Yönetimi
 • Süreç Yönetimi
9 Mayıs 2017
popup-gorsel

Bilgi Talep Formu

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

  popup-gorsel

  Bilgi Talep Formu

  Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

   Bilgi Talep Formu